Часопис народного слова

1-го січня 1885 року у Буковинському краї світ побачив перший номер першої газети українською мовою «Буковина». Її редактором на запрошення членів «Руської бесіди», став письменник і громадський діяч, просвітитель Юрій Федькович. Він прийняв запрошення на посаду наприкінці 1884 р.

За три роки роботи Федьковича газета набула демократичного спрямування, проголошуючи передові ідеї, які знайшли втілення і в кращих творах письменника. «Буковина» стала трибуною національного відродження у краї, а нині – цінне джерело для дослідження національно-культурних та соціальних відносин ІІ половини XIX – початку XX ст. На її сторінках друкували матеріали, що вирізнялися патріотичним і національним духом, закликали до самоосвіти, жертовності задля загального добра.

Іван Франко писав: «Редагована живо і талановито, вона сильна особливо в критиці старого руського, а головно народовецького шлендріяна і з того погляду певно заслуговує на повне признання».

На сторінках газети велася полеміка між Грінченком і Драгомановим, Франком та Смаль-Стоцьким, Маковеєм та Франком, яка мала значний вплив на вироблення народної газети.

Редакторами газети у різні часи були Ю. Федькович, П.Кирчів, С.Дашкевич, О.Маковей, В.Дутчак, С. Кравчук, Л.Турбацький, Л.Когут, Д.Лукіянович, О.Шпитко, М.Токарик, В.Щурат, М.Левицький, Я.Веселовський, В.Сімович, А.Крушельницький, Л.Гринюк, О. Безпалко, І.Хромовський, І.Созанський, В. Секерський, І.Захарко, В.Строїч, Ф.Коковський, О.Луцький, В.Кушнір, Ю.Сербинюк, В.Федорович, О.Попович, Є.Шушковський, Н.Спинул.

На самому початку «Буковину» видавало товариство «Руська бесіда», потім буковинські народовці, українська національно-демократична партія, «Руська рада». У 1916 році вона виходила у Відні, як орган «Союзу українських послів на Буковині», а в коротенький період у листопаді 1918 року, після вікопомного Буковинського віча була напівофіціозом української влади.

З 1896 року, коли «Буковина» стала щоденною, до газети стали дописувати визначні українські діячі Олександр Кониський, Борис Грінченко, Михайло Драгоманов, Михайло Коцюбинський, піднісши її суспільно-політичну значимість. Вагомий внесок у розвиток національної культури зробила газета, друкуючи на шпальтах матеріали про Т.Шевченка, Ю. Федьковича, Г.Воробкевича, І.Нечуя-Левицького, І.Франка, І.Котляревського, М.Лисенка, вміщуючи поетичні та прозові твори Воробкевича, Винниченка, Карбулицького, Хоткевича, Яричевського, Лепкого та інших.

За роки незалежності України часопис продовжив курс своїх попередників на демократичні перетворення держави, національне відродження, підтримку звичаїв і традицій корінного населення краю. Його непохитно дотримувався головний редактор і письменник, заслужений журналіст України Володимир Михайловський, який стояв біля керма «Буковини» 20 років (з 1991-го по 2011-й). Змінив його на посаді багаторічний працівник редакції, заслужений журналіст України, автор низки прозових книг Анатолій Ісак.
«Буковина» є видавцем «Газети Польська» та додатку «Захисник Вітчизни». Нагороджена орденом святого рівноапостольного князя Володимира, лауреат краєзнавчої премії імені Олекси Романця та літературно-мистецької премії імені Юрія Федьковича.
При редакції створений музей газети.

В газеті трудяться заслужені журналісти України Анатолій Ісак, Михайло Токарюк, Валентина Мацерук, донедавна працював Іван Агатій.

 • Головний редактор - Анатолій Ісак тел. 55-32-12
 • Заступник головного редактора Відділ науки, освіти і медицини Валентина Мацерук тел. 52-36-64
 • Відповідальний секретар Антоніна Тарасова тел. 52-47-37
 • Відділ державного будівництва та спорту Михайло Кукурудз тел. 52-36-64
 • Відділ культури та національного відродження Людмила Черняк тел.52-49-07
 • Відділ соціальних питань і економіки Наталія Брянська 52-39-06
 • Відділ комп'ютерного випуску газети Валентина Карпяк тел. 52-39-06
 • Відділ реклами Інна Осадчук тел./факс 55-26-59, 52-49-07

 • Афіша

 • Погода

  booked.net

  Курс валют

  Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua
 • Адреса:
    вул. Українська, 22
    58000, Чернівці
    +38 0372 553212
  office@bukovyna.pp.ua
  Понеділок - П'ятниця
  10:00 - 18:00
  shares